W poczuciu odpowiedzialności, w sytuacji trwającego zagrożenia epidemiologicznego, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo uczestników biegu podjęliśmy zdecydowane kroki organizacyjne. W imieniu organizatora XXI Toyota Półmaraton Wałbrzych z przykrością informujemy o konieczności odwołania biegu w tym roku.

W obecnej chwili nie mamy pewności, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w sierpniu, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy tak duża impreza sportowa będzie miała szanse odbyć się bezpiecznie na planowanych wcześniej warunkach. W tej trudnej sytuacji nie możemy podjąć ryzyka organizacyjnego, które jest znaczne w przypadku tak dużej imprezy sportowej, dlatego też z ogromnym smutkiem podjęliśmy tę niełatwą decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji biegu.

W tych wyjątkowych okolicznościach prosimy wszystkich biegaczy o zrozumienie. Liczymy, że zobaczymy się z Wami w 2021 roku na starcie Toyota Półmaraton Wałbrzych. Dlatego z całego serca, zachęcamy do zachowania swoich pakietów startowych na przyszły rok. Wszyscy, którzy opłacili wpisowe, a zdecydują się przenieść uczestnictwo na przyszłoroczną edycję biegu, mogą liczyć na wyjątkową możliwość zaprojektowania swojego numeru startowego. Dla tych którzy nie zdecydują się skorzystać z tej okazji, w najbliższym czasie przedstawimy możliwość zwrotu opłaty startowej. Informacje dotyczące procedury zwrotu oraz nowego terminu biegu zostaną jak najszybciej zamieszczone na naszej stronie internetowej.