polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Biało-czerwony bieg

To był ostatni bieg w 2019 roku w Wałbrzychu. Tradycyjnie sezon kończy Cross Niepodległości. W tym roku rozegrany po raz 20. Zawodnicy w tym biegu startowali w białych koszulkach z Orłem i flagą Polski. Na dystansie 6 km zwyciężył Tomasz Mach z czasem 24:37, drugi był Andrzej Cukier, a kolejne miejsca zajęli Krzysztof  Dytko, Mateusz  Gluba, Marek Henczka. Na dystansie 4 km wśród pań najlepsza była Magdalena Malec Magdalena czasie 18:58, a na podium stanęły  także Teresa Łobodzińska  i Unisława Tomaszek. Dzieci wystartowały w 5. kategoriach wiekowych.  Partnerami imprezy byli Gmina Wałbrzych, Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze, Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze,  Jump Planet, Fundacja Recal, PSP nr 21.  To była ostatnia impreza w ramach Grand Prix Idol 2019.  W regionie czeka nas jeszcze jeden półmaraton. Zostanie rozegrany 23.11 przy schronisku Orzeł pod masywem Wielkiej Sowy. Zapisy na www.datasport.pl.