polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Blisko finsz

Sezon biegów górskich w naszym regionie zamknął IV  Półmaraton Górski Walim. Na starcie stanęło ponad 200 biegaczy, wygrał w Walimiu  Paweł Czernik (Sosnówka), który uzyskał czas 1:34:11. Drugi był minutę później na mecie Alan Dobrowolski (Boguszów), a trzeci Bartłomiej Wojsław (Marcinowice).  Paweł Białek (Świebodzice) zajął 6. miejsce, Michał Hnatiuk (Wałbrzych) był 7.,  Krzysztof Winiarczyk (Świebodzice) 8., Adam Skuratko – 13., Marcin Arciszewski – 19.,  Paweł Grzesik – 45., Jarosław Kowalczyk (wszyscy Wałbrzych) – 54. Z kolei po raz drugi w Szczawnie rozegrano  Bieg O Szablę Dąbrowskiego. Wygrali te szable Izabela Sołtys (Wałbrzych) i Bartłomiej Jagodziński (Boguszów-Gorce). Wraz z dziećmi na starcie staneło ponad 100 biegaczy w czterech kategoriach wiekowych. W open na mecie najszybsi byli: Izabela Sołtys, Dagmara Kotlińska i Izabela Świderska oraz Bartłomiej Jagodziński, Piotr Holly i Łukasz Grzegorek.

Kilkoro wałbrzyszan pojechało w Bieszczady, by wziąć udział w VII Hundai Ultra Maraton Bieszczadzki na dystansie 52 km. To byli reprezentanci Pomidorowej Alternatywy i Sportowych Dzbanów. Ci ostatnie przed tygodniem startowali w Czechach w imprezie Beer&Treking, która polega na pokonaniu sześciu odcinków górskiego marszu o łącznej długości 14 km, podczas którego jest sześć stacji, na których trzeba wypić … piwo! W imprezie uczestniczyło prawie tysiąc piechurów. W Cisnej na dystansie 52 km  wystartowało prawie 500 biegaczy. Wygrał Tomasz Koczwara w czasie 4:21:05. Z wałbrzyszan Jerzy Kapłowski był 67., a Maciej Skiba – 377. Tymczasem sezon biegowy zakończy u nas trzydniówka w dniach 9-11.11. Trzy biegi w trzech różnych miejscach. Wkrótce więcej szczegołów.