polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Czas na Walim

Pięc tygodni i pięć biegów półmaratońskich. Region wałbrzyski nadal biegowo aktywny. Za nami 1 Aryzta Półmarton Górski w Strzegmiu. Wygrali gozawodnicy z Ukrainy Bogdan Symenowycz w czasie 1:08:43 oraz wśród pań Natalija Symenowycz  w czasie 1:23:17. Piąty był wałbrzyszanin Piotr Holly, który uzyskał czas gorszy od zwycięzcy o prawie 10 minut. Wśród pań wysoko uplasowały się coraz aktywniejsze biegowo wałbrzyszanki Edyta i Sylwia Gardeckie, które zajęły odpowiednio 5. i 6. miejsce. Inni wałbrzyszanie w pierwszej "100" (w sumie pobiegło niespełna 300 zawodników) zajęli miejsca: 15. Roman Kamiński 37. Jacek Kalus 50. Adam Kujawa 58. Marcin Chyba 64. Marcien Jagiellicz 65. Michał Gulacz 83. Mateusz Misiewicz 95. Paweł Grzesik. Teraz przed nami kolejny półmaraton. W sobotę 20.10 zaprasza gmina Walim (graniczy od południa z Wałbrzychem) na swój III Walimski Półmaraton Górski z wbiegnięciem na Wielką Sowę. Później czekają  nas The Castle Run koło Książa, Półmaraton RST Świdnica i na koniec Cross Niepodległości. Jest nadal gdzie biegać!