polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Mocny weekend

To był pracowity i atrakcyjny weeekend. W Wałbrzychu po raz piewrszy rozegrano zawody Runmageddon. Z udziałem ponad 1,5 tysiąca startujących. Nie zabrakło wałbrzyszan na trasie. Na glownym dystansie  12 km wygrał Sebastian Kasprzyk w czasie 1:30:14. W zawodach wystartowało kilkudziesięciu wałbrzyszan. Najlepszy był Roman Magdzierczyk, który uzyskał czas 1:49:35. Za nim uplasowali  Grzegorz Szczepański i Michał Kaczorowski. Zawody ukończyło też pięć wałbrzyszanek, najlepsza z nich była Nikola Stryj, która  biegała 4:08:46. Z kolei wałbrzyska ekipa Mad Runners wygrała zawody drużynowo, biegnąc w składzie: Grzegorz Szczepański, Kazimierz Kryszak, Dominik Dargacz, Krzysztof Łosiński, Michał Piaskowski. Gratulujemy. Nasi zawodnicy reprezentowali  stowarzyszenia: Biegaj-Zapobiegaj, Mad Runners, SanSwiss,  Wałbrzyskie Centrum Siły, Yoshi Squad, Wałbrzyska Brygada Poszukiwania Złotego Pociągu, SRTG Wałbrzych, The Dyszkers, Pomidorowa Alternatywa, Szybcy i Wściekli Jedlina. Wałbrzyszanie startowali także w Warszawie podczas 40. jubileuszowego najstarszego polskiego maratonu. Wygrał go Kenijczyk, a najlepszy wałbrzyszanin Piotr Spyt zajął 393. miejsce z czasem 3:14:25. Pozostali wałbrzyszanie zajęli miejsca: 429. Rafał Posman 1446. Krzysztof Wiśniewski 3150. Marcin Stefaniak 3310. Mariusz Łoboz 4205. Piotr Stawiany  4229. Bartłomiej Truszczyński 5059. Maciej Smolak 6658. Marek Loskot 6954. Piotr Wowk 6956. Piotr Gawłowicz 7215. Dariusz Ożóg.