polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Minął tydzień

Już tydzień minął od naszych biegów. I zaczynamy się zastanawiać nad przyszłoroczną jubileuszową 20. edycją. Wkrótce ogłosimy termin naszego biegu w 2019 roku - to będzie 18 albo 25 sierpnia. Życie biegacza jednak nie zna próżni. Za nami kolejny weekend biegowy z udziałem wałbrzyszan. I to z nowego kolejnego wałbrzyskiego stowarzyszenia - Wawrzyn Team. Jego twórca Łukasz Wawrzyniak właśnie szykuje się do kolejnego biegu w Alpach. Tymczasem ponad tysiąc biegaczy uczestniczyło w VI Letnim Biegu Piastów po trasach narciarskich w Jakuszycach. W Jakuszycach rozegrano ultramaraton, półmaraton i bieg na 11 km. Ultramaraton na 50 km wygrał Piotr Basiński w czasie 3:38:56,  Sebastian Raciniewski był 156., a Edward Dudek 164. Na dystansie 22 km najlepszy był Jacek Sobas w czasie 1:21:10, Łukasz Kozłowski (Wawrzyn Team) zajął 9. miejsce, a Robert Kozak (Ronal Polska Run)  był 16. Na dystansie 11 km zwyciężył  Krzysztof Tschira w czasie 45:02,  Piotr Holly był 4., Zdzisław Tomaszewski 21., a Roman Ziembicki 26. A za dwa tygodnie w Wałbrzychu będzie rozegrany Runners Super Bieg.