polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Między uzdrowiskami

Znajdujemy się między dwoma półmaratonami rozgrywanymi w podwałbrzyskich uzdrowiskach. Za nami 5 Wodociągi Wałbrzych Górski Półmaraton w Jedlinie - Zdroju z rekordową  liczbą startujących 700 biegaczy. A przed nami III Górski Półmaraton Na Chełmiec w Szczawnie-Zdroju już w najbliższą sobotę 19 maja. Wróćmy na moment do Jedliny. Tam wystąpiło ponad 100 wałbrzyszan z naszych licznych stowarzyszeń biegowych. Byli biegacze z KB Faurecia, Ronal Polska Run, TeMMPa Wałbrzych, Biegaj-Zapobiegaj, Sudeckich Wycieczek Biegowych, Predators Walbrzych, WKB Podzamacze, SRS Dęby, Biegaj w Jedlinie, Kamiennogorskiej, Boguszowskiej  i Mieroszowskiej Grupy Biegowej, AZS PWSZ. Najlepiej wypadł Alan Dobrowolski, który zajął czwarte miejsce (wygrali Czech Pavel Brydl i Natalia Bihun), za nim uplasował się nasz faworyt na sierpień - Łukasz Kondartowicz, a szósty był Łukasz Wawrzyniak. W najlepszej "50" uplasowali się jeszcze: 9. Marek Swoboda, 10. Łukasz Kozłowski 13. Roman Magdziarczyk 17. Paweł Białek 18. Sebastian Naborczyk 25. Jacek Baranowski 27. Robert Kubiak 30. Marcin Boruń 33. Paweł Strzelczyk 34. Michał Gulacz 36. Marcin Dudziński 40. Krzysztof Gromala 41. Mariusz Kostasz 43. Andrzej Cukier 46. Miłosz Kaczkowski 47. Artur Sitko. W czołówce biegu pań były Anna Kącka, Edyta Gardecka i Joanna Hoja. Warto podkreślić wysoką formę dyrektora sportowego naszego wałbrzyskiego półmaratonu. Roman Magdziarczyk w sobotę był drugi w biegu Złota Mila Jedliny, a w niedzielę zajął 13. miejsce w półmaratonie. A przecież jest ... chodziarzem.

A co w walbrzychu? Szykujemy się do akcji Poslka Biega - u ans 27 maja. I patrzymy jak rośnie frekwencja w 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych. Mamy 2850 zgłoszonych biegaczy i ponad 2400 opłaconych startów. Nie czekajcie, dobijajcie do naszego limitu 3500 zawodników....