polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Znowu Holly

Piotr Holly wygrał 18 Cross Niepodległości w Wałbrzychu. To była jedna z imprez uświętniajaca 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Bieg na Podzamczu miał charakter międzynarodowy, a na różnych dystansach rywalizowało ponad 100 osób. Holly nie miał kłopotu z wygraniem biegu w kategorii open. Zawodniczki z Czech z kolei uświetniły podzamczański bieg swoim występem i też stanęły na podium. Główny dystans 6 km wygrał Piotr Holly, drugi był Jacek Strzecha, a trzeci Piotr Baranowski. Wśród pań na dystansie 4 km zwyciężyła Joanna Hoja przed biegaczkami z Czech - Nikol Benesovą i Jolaną Belesovą (znamy je z narciarskiego Biegu Gwarków). Rozegrano też biegi dzieci. Wszyscy otrzymali oryginalne medale w kształcie konturu naszego kraju, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali Puchary Prezydenta Wałbrzycha. Wszyscy losowali także nagrody rzeczowe.