polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Mistrzostwa Wałbrzycha

Przed nami górski półmaraton i bieg górski na 10 km, które to biegi będą Mistrzostwami Wałbrzycha. Oba biegi w niedzielę 10 września będą rozgerane w ramach dwudniowej imprezy Aktywny Wałbrzych. Ta zaś jest związana z wałbrzyską edycją kolarskiego Bikemaratonu 2017 i biegami w ramach Runner's World Super Bieg. Licznie powinni w nich wystartować wałbrzyszanie, bo te biegi będą Mistrzostwami Wałbrzycha w biegach górskich. Jest grono, ktore startuje w górskich biegach rozgrywanych przy okazji kolarskiej imprezy. Wśród nich jest nawet nasz reprezentacyjny maratończyk Witold Radke. Te biegi to okazja dla wałbrzyszan zrzeszonych  w kilkunastu stowaryszeniach. Oni już pokazali się z dobrej strony na krótszym dystansie podczas 18. Toyota Półmaraton Wałbrzych.Wśród pań trzecia była wałbrzyszanka Joanna Hoja.  Za nią uplasowały się kolejne wałbrzyszanki Aleksandra Łapiak (AZS Kraków)  i Anna Wyszowska (Predators), dziewiąta była Marta Marciniak (Biegaj w Jedlinie),  dwunasta była Izabela Bączyk, a szesnasta Teresa Łobodzińska( GB Tristone). Bieg panów wygrał  Łukasz Kondratowicz (Kamienna Góra), a drugi był wałbrzyszanin Patryk Łazarski. Wałbrzyszanie zajęli też miejsca od 10. do 16.: Mirosław Kaczuga (Dęby, to biegacz, który przed prawie ćwierćwieczem wygrał I Wałbrzyska Dwudziestkę -  bieg, który dał początek półmaratonowi w Wałbrzychu!), Kamil Cechnicki (TeMMPo), Bartłomiej Magiera (KB Faurecia), Łukasz Książek (Biegaj Zapobiegaj), Radosław Brzeziński (ZSnr5), Damian Wolkenstein, Janusz Kaczuga (Dęby).  A kto będzie w czołówce w niedzielę? Zapraszamy na tereny rekreacyjne Aqua Zdroju przy ul. Ratuszowej 6. Start biegów w niedzielę o godz. 11. Do tej pory zapisało się do nich 300 biegaczy.