polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Znowu Holly

Piotr Holly ponownie wygrywa półmaraton. Tym razem był to II Półmaraton Z Flagą Na Trójgarb, który miejsce startu i mety miał w Witkowie (gmina Czarny Bór). W dwóch biegach (24 i 10 km) wystartowało w sumie ponad 150 biegaczy. W ten sposob Holly wziął rewanż za start przd rokiem, kiedy był drugi w tej imprezie. Główny bieg wygrał Piotr Holly, który uzyskał czas 1:42:46, o 2 minuty wyprzedził Piotra Bętkowskiego, a o 4 minuty biathlonistę z Czarnego Boru Tomasza Jurczaka.  Szósty był Sebastian Kołda, siódmy Adrian Żeromski, dziesiąty Marcin Jagiellicz, czternasty Waldemar Poręba, szesnasty Mariusz Spurek. Bieg pań wygrała Katrzyna Borycka, a trzecia była Anna Pernej. Bieg na 10 km zdominowali biathloniści z Czarnego Boru.  Wygrał Bartosz Zając, trzeci był Wojciech Filip, a za nim kolejni narciarze z UKN Melafir. Dzień wcześniej półmaraton został rozegrany w Jeleniej Górze.  Artur Mazurek zajął 27. miejsce, a Tomasz Błaszkieiwcz 52. Na 10 km pobiegali tam Patryk Łazarski - był trzeci i Michał Foryś - zajął 24. miejsce. W sumie w tych obu biegach w Jeleniej Górze wystartowało  ponad 500 zawodników. Widać więc, że wałbrzyszan nie brakowało w szerokiej czołówce tych biegów.

W Wałbrzychu maj zaczęliśmy z liczbą 2400 zgłoszonych do 18 Toyota Półmaraton Wałbrzych. Z czego prawie 2 tysiące biegaczy już opłaciło startowe, to dużo lepsze wyniki niż było o tej porze przed rokiem. A do startu jeszcze ponad sto dni. Maj zmienia stawkę wpisowego na 18 Toyota Półmaraton Wałbrzych, ktora obecnie wynosi  65 zł; a w sierpniu wzrośnie do 85 zł. Okolicznościowa koszulka kosztuje dodatkowo 25 złotych. Przypomnijmy, że w tym roku limit biegaczy wynosi 3000. W tym roku zmianie uległa trasa wałbrzyskiego półmaratonu, będą dwie pętle po 10,5 km. Bieg rekreacyjny odbędzie się na długości 1 pętli. Uczestnicy obu biegów losują samochód toyota aygo. A przed nami kolejne uzdrowiskowe półmaratony w Polanicy - Zdroju (7.05), Jedlinie - Zdroju (14.05) i Szczawnie - Zdroju Na Chełmiec (20.05). Informacje i zapisy na www.datasport.pl.