polmaraton walbrzych
Patronat honorowy: Robert Korzeniowski – Czterokrotny Mistrz Olimpijski • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha
Aktualności - Czekamy na pomysły

W wałbrzyskim Ratuszu odbyło sie spotkanie, promujące nasz bieg i zachecające różne grupy społeczne do włączenia się w rolę wolontariusza półmaratonu. Spodziewamy sie dwóch tysięcy uczetsników, stąd większe niż do tej pory wyzwania organziacyjne. Zarówno w biurze zawodów, jak i na trasie. Przygotowanie i rozdanie numerów startych, a następnie udzielanie informacji, podawanie  pożywienia i wody na trasie, opieka nad odzieżą, a takze doping podczas biegu - to najważniejsze oboweiazki wolontariuszy. Aqua Zdrój i Urzad Miasta apelują o to, by zgłaszała się młodzież z wałbrzyskich klubów sportowych. By zgłaszały się grupy kolonijne. Warto i trzeba pomóc organziatorom, by obraz imprezy, miasta i naszych instytucji pozostał w pamięci gości jak najlepszy. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który sam uczestniczy w biegach w różnych miastach w kraju, zachęca szkoły, nauczycieli, instytuje kultury, by podjęły trud pomocy  i ubarwienia tego biegu.

-  Rekwizyty teatralne, mini-zespoły miuzyczne,. dekoracje na trasie, grupy dopingujace biegaczy - to wszystko powinno być na naszej pętli, która prowadzi przez centrum miasta. Po prostu wówczas biegaczom, zwłaszcza tym ze środka i końca stawki, biegnie sie lepiej, łatwiej, szybciej - mówił prezydent.  I apelowal o włączanie się do pomocy organziatorom.

Swoje deklaracje skladały klubu, przedstawiciele WOK, Starej Kopalni,  harcerstwa.  Kluby wystawią grupy młodzieżowe ubrane w koszulki klubowe. Chodzi o to, by 23 sierpnia w Wałbrzychu było kolorowe, głośno, gromadnie, miło. Do biegu pozostało pięć tygodni. Już prawie 1600 osób wpisało się na listę startujących. Przypominamy, że do końca lipca obowiązuje wpisowe 60 zł. Każdy uczestnik dostanie komplet startowy oraz bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym nagrody głównej - samochodu toyota aygo.

SPONSORZY I PARTNERZY

18 sierpnia 2019
Do startu pozostało:

dni

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Fiodesign